Адаптація дитини у школіЯк допомогти дитині адаптуватися у школі?
Перші два тижні:
1. Намагайтеся особисто забирати дитину, якщо це дозволяє ваш графік;
2. Будьте терплючі. Дитині емоційно складно, навіть якщо зовні вона усім задоволена і посміхається;

читати далі


Перший раз у перший клас

Перший раз у перший клас — підготовка та адаптація

Пропоную вам пройти психологічний тест-експеримент. Скажіть вголос: «1 вересня». Які емоції ви при цьому відчули? А які картинки з’явилися у вашій голові? Якщо згадалися білі банти і гладіолуси, перший дзвінок в руках дивовижної дівчинки, яку несе не менш дивовижний хлопчик, і сльози розчулення у мами на очах, ваш діагноз — відсутність цього року першокласника у будинку. У мам першокласників в думці списки необхідних товарів, настанови своєму чаду і безсонна ніч напередодні. Лише одиниці мам, уперше відправляючих своїх дітей в школу, примудряються пройти цей етап спокійно. Інших хвилює все: від кольору зошитів, до того, з якої сім’ї сусід по парті.

читати далі


Чи потрібно платити дитині за результат?

Чи потрібно платити дитині за результат?

Зіштовхуючись з небажанням дитини робити щось, що потрібно зробити — вчитися, читати, допомагати по дому, — деякі батьки стають на шлях «підкупу». Вони погоджуються «платити» дитині (грошима, речами, задоволеннями), якщо вона буде робити те, що від неї хочуть.

читати далі


Як заохотити самостійність у дитини?

Як заохотити самостійність у дитини?

Щоб заохотити САМОСТІЙНІСТЬ у дитини:
1. Дозвольте дітям робити вибір.
Приклад: «Ти хочеш одягнути сині штани або червоні?»
«Що для тебе краще: позайматися перед обідом чи після?»
Вибір такого типу дозволяє дитині отримати корисні навички для прийняття своїх власних рішень. Дуже важко бути дорослим, який змушений приймати рішення щодо своєї кар’єри, способу життя, сім’ї, якщо у нього не було хорошого досвіду в дитинстві.

читати далі


10 способів дізнатися в дитини про шкільні справи

10 способів дізнатися в дитини про шкільні справи

Якщо ви запитаєте у дитини «Ну як справи в школі?», то швидше за все отримаєте відповідь: «Нормально».
Але якщо ви дійсно хочете дізнатися, як пройшов її день, то допоможіть своїй дитині: задайте такі питання, на які їй цікаво буде відповісти.
1. Що було найприємнішим з того, що сталося з тобою сьогодні в школі?
2. Що було найгіршим з того, що сталося з тобою сьогодні в школі?
3. Розкажи мені що-небудь смішне, над чим ти сьогодні посміявся.

читати далі


Дитяча психосоматика

Дитяча психосоматика

З гострими проявами дитячої психосоматики батьки часто зустрічаються в період дитячого садку, коли дитина може захворіти, якщо дуже не хоче йти в садок, і дивовижним чином зціляється, знаходячись на домашньому навчанні з батьками. А як же йдуть справи з школярами? Як дитина може показати батькам, що у неї проблеми? З яких причин дитина хворіє? Спробуємо розібратися в цій статті.
Які чинники впливають на здоров’я дитини?

читати далі


Як правильно хвалити дітей

Як правильно хвалити дітей

Кожна людина, будь то дитина або дорослий, потребує заохочення. У шкільному віці і в студентські роки нашу працю відмічають позитивними оцінками і високими балами. Потім ми виходимо на роботу, де нам платять зарплату, а за успіхи нараховують премії, підвищують на посаді, дають додатковий вихідний. Але, не дивлячись на це, у нас все одно є потреба чути похвальні слова від викладача, начальника, члена сім’ї, друга. Похвала якось особливо надає нам сил для нових справ. Добре слово творить дива.

читати далі